Jste zde

Kurkuma: levný a účinný pomocník v boji proti rakovině

Víte o tom, že asijské koření kurkuma obsahuje flavonoid kurkumin, který účinně působí proti rakovině? V Indii, kde se kurkuma hojně užívá, je výskyt rakoviny tlustého střeva, plic a prsu oproti západním zemím až 10x nižší. A díky vysoké konzumaci kurkumy a kajenského pepře je zde rakovina prostaty dokonce vzácným onemocněním…

Kurkuma: levný a účinný pomocník v boji proti rakovině

Jak kurkumin působí proti rakovině?

  • podporuje imunitní systém a pomáhá tak tělu lépe se vypořádat s nemocí
  • omezuje dělení rakovinových buněk a přímo je ničí nebo donutí, aby se zničily samy procesem takzvané apoptózy neboli plánované buněčné smrti
  • zabraňuje metastázování
  • zvyšuje účinnost léčiv, podávaných při chemoterapii

Jak kurkumu nebo kurkumin užívat?

V rámci prevence rakoviny i jiných onemocnění užívejte kurkumu co nejčastěji. Já ji např. přidávám se špetkou pepře do některých jídel, občas ji zamíchám i do bílého smetanového jogurtu. V případě onemocnění je ale už potřeba užívat samotný kurkumin. Bohužel, se velice těžko vstřebává, proto je nutné upravit ho tak, aby byl pro organizmus lépe využitelný. To se dá provést několika způsoby. Americký lékař Dr. William La Valley doporučuje jednu kávovou lžičku kurkuminu zamíchat do vařící vody a vařit 10 minut. Po vychlazení lze přidat špetku černého pepře nebo piperinu, vhodný je i sojový lecitin apod.

Dlouhodobě lze užívat až 4 000 mg kurkuminu spolu s 40 mg piperinu denně.

Na trhu také existují doplňky stravy s kurkuminem, které se však značně liší svoji kvalitou. Ve své dlouholeté praxi mám vynikající zkušenosti například s přípravkem Curcumin Phytosome od firmy Superionherbs.

Kurkumin neužívejte, pokud berete léky na ředění krve či na diabetes, nebo máte žloutenku, žlučníkové kameny či další obtíže se žlučníkem. Nejste-li si jisti, poraďte se o vhodnosti užívání kurkuminu se svým lékařem.

Kurkuma a kurkumin nejsou jediné přírodní doplňky, se kterými mám výbornou zkušenost v rámci prevence onemocnění.

 

Chcete vědět jaké přírodní doplňky doporučují lékaři přírodní medicíny?

 

Objednejte si kurz "Jak na rakovinu podle lékařů přírodní medicíny".