Jste zde

Onkologické onemocnění

Dopis od spokojené pacientky paní Baďurové

Dopis od spokojené pacientky paní Baďurové

Před dvěma roky po operaci štítné žlázy se mi objevila bulka na levém prsu, která se zvětšovala. Návštěvu doktora jsem odkládala z obavy, že je to rakovina a v případě pozitivního nálezu jsem měla také strach podstoupit její léčbu, neboť jsem slyšela, že mnoho nemocných zemřelo ne na rakovinu samotnou, ale na vedlejší účinky léčby, konkrétně chemoterapie.

Můj stav se ale zhoršoval a tak jsem svoji situaci musela řešit. V časopise Meduňka jsem  objevila kontakt na brněnskou poradnu civilizačních chorob Uzdrav se, kterou jsem navštívila. Změřili mi tam celkovou kyselost, homocystein, ptali se mě, jak se mám, co jím a mnoho dalších věcí. Na základě zjištěných údajů jsem pak od nich obdržela Erbenův rozpis na užívání vitamínů a doplňků, poradce pro výživu pan Prokeš mě pak také doporučil vhodnou stravu, která zamezuje podvýživě a podporuje léčbu. Co ale bylo podstatné – přesvědčil mě, abych zašla k lékaři a podstoupila zároveň i konvenční léčbu – jestliže budu jíst ta správná jídla, pravidelně brát doplňky na odkyselení i na podporu imunity a krvetvorby, žádné chemoterapie se bát nemusím.

S těžkým srdcem jsem tak učinila. Pan doktor onkolog mi vynadal, že jdu pozdě…no a začala léčba. Měla jsem absolvovat šest chemoterapií, ale můj stav se díky užívání podpůrných přírodních produktů tak zlepšil, že mi polovinu chemoterapií odpustil a místo nich mi nasadil (naordinoval) méně nebezpečné (šetrnější) ozařování.

V průběhu celé léčby jsem se cítila velmi dobře, netrpěla jsem žádnou nevolností a ani po ozařování jsem neměla spálenou kůži. Ve všech směrech jsem se tak odlišovala od ostatních pacientů, kteří léčbu snášeli většinou velmi těžce. Jen občas na mě padla únava.
 Dnes, díky tomu, že jsem vyhledala poradnu pro civilizační choroby Uzdrav se, jsem zcela zdráva a to i navzdory svému vysokému věku 76 let.

Děkuji všem, kteří se na mém uzdravení podíleli.

Ivana Baďurová, důchodkyně