Jste zde

Zdravý životní styl je nejlepší prevence rakoviny

Rakovina se nemusí vrátit, pokud odstraníte příčiny, které ji způsobily.

1.) Nedostatek životně důležitých mikroživin

Oproti minulosti dnes většinou lidé konzumují rafinovanou a živočišnou stravu, která vlivem průmyslového zpracování  všechny mikroživiny (vitamíny, enzymy, minerály, stopové prvky apod.) pozbyla, anebo jich obsahuje jen nepatrné množství. Dokonce i ovoce a zelenina v  supermarketech má v současné době až o 80% méně mikroživin, než měla před padesáti léty.

Dlouhodobý nedostatek mikroživin ve stravě pak způsobuje různé metabolické poruchy - např. biochemická reakce v organizmu neprobíhá správně nebo vůbec, neboť enzym (nebo vitamín, minerál apod.), který je pro biochemickou reakci nezbytný, chybí. V důsledku toho vznikají různá metabolická poškození a překročí-li určitou mez, nastává postupné zhroucení organizmu, včetně imunitního systému. Důsledkem je pak závažná civilizační choroba, v tom nejhorším případě rakovina.

Základní příčinou rakoviny je dlouhodobá konzumace živočišných a průmyslově vyráběných potravin, které místo mikroživin, obsahují aditiva (většinou nepřirozené, cizí chemické látky)

Další příčiny rakoviny:

2.) Acidóza - překyselení organizmu
3.) Hypoxie - nedostatek kyslíku v buňkách

V překyseleném organizmu se velmi dobře množí veškeré nepřátelské bakterie, viry, plísně i zhoubné buňky. Překyselené prostředí také omezuje buněčné dýchání.

„Odeberete-li zdravé buňce 35 % jejího kyslíku, dokážete z ní udělat rakovinovou buňku za pouhé dva dny“
MUDr. Otto Heinrich Warburg (1883-1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny.

Zdravé buňky žijí v zásaditém prostředí bohatém na kyslík. Nádorové buňky žijí v kyselém prostředí chudém na kyslík.

Překyselení vzniká především  z průmyslově vyrobených potravin, z povrchního dýchání, z žádné či naopak z přílišné fyzické aktivity a ze stresu.

4.) Nadměrné množství volných radikálů

5.) Vysoká koncentrace homocysteinu

6.) Dlouhodobý stres

  

CHCI SE DOVĚDĚT VÍC

OBJEDNAT SE

Vaše uzdravení je pro nás tou největší odměnou.

 Upozornění: podpůrná přírodní terapie rakoviny v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči, je však jejím vynikajicím doplňkem.