Jste zde

VITAMÍN D

VITAMÍN D A RAKOVINA

Nedostatek vitamínu D vede nejenom k osteoporóze (řídnutí kostí), ale také k oslabenému imunitnímu systému. Imunita pak nefunguje, jak by měla, což je velkým problémem zejména při tak závažném onemocnění, jako je rakovina.

Vitamín D podporuje imunitu a je též nezbytný při ukládání vápníku do kostí.

Pokud užíváte vitamín D v malém množství, efekt bude minimální až žádný. Jestliže naopak užíváte vitamín D ve větším množství, avšak bez současného příjmu vitamínu K2, bude se vám vápník ukládat nejen do kostí, ale i do cévního systému.  Důsledkem bude jeho zvápenatění, což může mít do budoucna velmi neblahé následky – uzdravíte se sice z osteoporózy nebo rakoviny, ale pak dostanete infarkt nebo mozkovou příhodu.

Proto se musí vitamín D užívat souběžně s vitamínem K2!

V některých lékárnách sice seženete vitamín D s K2, ale v tobolce je většinou tak malé množství vitamínu D (např. 200 IU), že se ani nevyplatí takový přípravek užívat. Jen pro zajímavost – lékaři přírodní medicíny, např. Dr. Weston A. Price, Dr. Mercola nebo MUDr. Ludmila Eleková doporučují při osteoporóze nebo v rámci prevence chřipek brát od podzimu do jara kolem 5.000 IU vitamínu D denně. Při rakovině, zvláště pak u rakoviny prsu, pak doporučují 10.000 IU vitamínu D denně.

A kde takové odpovídající množství vitamínu D s vitamínem K2 seženete?

Já osobně doporučuji doplněk stravy D3 + K2 VITALITY, 60 tobolek / cca 280 Kč. Jedna tobolka obsahuje 2.500 IU vitamínu D3 a 250 mcg vitamínu K2.

Doplněk stravy D3 + K2 můžete bez obav užívat:

Vitamín D a rakovina

  • v rámci prevence nemocí z nachlazení, např. chřipek
  • při osteoporóze
  • při rakovině, k podpoře imunity
  • nemůžete-li využívat přirozené zdroje vitamínu D
  • pokud neužíváte lék Warfarin (v takovém případě se poraďte s lékařem)

 

CHCI OBJEDNAT D3 + K2

Jaké jsou přirozené zdroje vitamínu D?

a.) sluneční paprsky – každý den byste měli pobýt aspoň pár minut na sluníčku s minimem oblečení, např. v plavkách. Slunce je přirozeným zdrojem energie, rakovinu tedy nezpůsobuje. Samozřejmě, že se nesmíte spálit! Jen pro zajímavost: pokud použijete opalovací krém s UV faktorem, připravíte se až o 97 % vitamínu D ze slunečního svitu.
b.) olej z tresčích jater, losos, ústřice, sardinky, krevety – v současné době tyto potraviny při rakovině nedoporučuji, neboť kromě vitamínu D a omega-3 mastných kyselin obsahují i značné množství rtuti, kadmia, olova i dalších životu nebezpečných kovů a dokonce také mikroplastů.
c.) sádlo, lůj a slanina z bio obchodů – ty nejlepší živočišné tuky, které konzumovala vaše prababička. Bohužel v běžném obchodě se nejčastěji prodává sádlo homogenizované, které je průmyslovou výrobou znehodnocené a skoro žádný vitamín D neobsahuje.

Co je skutečnou příčinou rakoviny?

Právě nedostatek vitamínu D i dalších mikroživin (enzymů, minerálů, stopových prvků apod.) a nadbytek toxinů v dnešní stravě vede k prudkému rozvoji rakovin i dalších civilizačních chorob, jejichž výskyt stoupá o 2% ročně.

Rakovinu nezpůsobuje slunce, ale lidská civilizace, která za účelem zisku otrávila půdu, vodu i vzduch a tím odstartovala apokalypsu civilizačních chorob.

 

Chcete vědět jaké doplňky stravy doporučují k podpoře imunity i celého organizmu lékaři přírodní medicíny?

 

Objednejte si kurz "Jak na rakovinu podle lékařů přírodní medicíny".